EPİLASYON

Epilasyon istenmeyen tüylerden güvenli ve hızlı bir şekilde kurtulma yöntemidir.

İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın en sağlıklı ve en hızlı yoludur. ışığı, cilde zarar vermeden geçip kıl kökündeki pigmentlere ulaşır. Kıl kökü tarafından emilen bu enerji, ısıya dönüşür ve kıl kökünü tahrip eder.

Özellikle bayanları her ay geçici epilasyon yöntemleriyle uğraşmaktan kurtaran bu yöntem, eski yöntemlere göre hem daha acısız, hem kalıcı sonuç veren, hem de sanılanın aksine uzun vadede çok daha hesaplı bir epilasyon yöntemidir. epilasyon, 16 yaşından itibaren ve koyu renkli tüyleri olan herkese uygulanabilir. Bu işlem için en uygun birey, açık renk ten ve koyu renk tüye sahip olanlardır. Tüyleri açık renk olan kişilerde, ışığını kıl kökünü göremeyeceğinden kişinin tedaviden fayda görmesi zorlaşır.

epilasyon, gözleri direk ışıktan özel gözlüklerle korumak suretiyle vücudun her bölgesindeki tüylere uygulanabilir. Sadece gebelikte, hormon dengesi sürekli değişeceğinden ve kıl kökleri bu dönemde proveke olacağından uygulama yapılmaz.

epilasyon uygulaması, konunun uzmanları tarafından yapıldığı taktirde son derece güvenli bir yöntemdir. Herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.in ürettiği enerji, bir türlü dalga boyu ışıktır. Vücutta herhangi bir atık madde bırakmadığından, kanserojen etkisi de yoktur. Bu uygulamanın güvenirliliği ve etkisi 1997 yılında Amerikan gıda ve ilaç dairesi FDA (Food and Drug Assecition) tarafından onaylanmıştır.

EPILASYON YAZIN TERCIH EDILIR MI?

epilasyonla ilgili bilinen en büyük yanlış bilgilerden biri epilasyonun yazın yapılamamasıdır. Salonumuzda yazın da ara vermenize gerek kalmadan işlemlere devam etmekteyiz. epilasyon işlemi, kişi uygulanan bölgelerini güneş ışığına özellikle maruz bırakmadığı müddetçe 4 mevsim uygulanabilinir. Burada dikkat edilmesi gereken konu epilasyon uygulanan bölgenin 2 gün boyunca bronzlaşmak amacı ile güneşe çıkmaması ve güneş kremi kullanması gerekliliğidir. Bu durumlara dikkat eden kişiler epilasyon yaptırabilir.

EPILASYON KAÇ SEANS SONUNDA SONUÇ VERIR?

epilasyon kıl köklerine ve kişinin kıl yapısına bağlı olarak seans süresinde değişkenlik gösterir. Herhangi bir metabolizma bozukluğu olmayan kişilerde ortalama en çok 6-8 seans sonrasında sonuç alınmaktadır.

EPILASYON DA BIR YAŞ ARALIĞI VAR MIDIR?

epilasyonda tüy gelişimini tamamlamış herkes uygulama yaptırabilir. Bu yaş aralığı kadınlarda 17 yaşından itibaren, erkeklerde ise 18 yaşından itibaren olarak belirlenmektedir.

HAMILELER EPILASYON YAPTIRABILIR MI?

Hamilelerin epilasyon yaptırması uygun değildir.

EPILASYONUN HERHANGI BIR YAN ETKISI VAR MIDIR?

epilasyonun herhangi bir yan etkisi yoktur. Işınlar sadece kıl köküne kadar etki ettiği için herhangi bir kanser oluşturma gibi bir etkisi yoktur.

İĞNELİ EPİLASYON AVANTAJLARI NELERDİR ?

  • Son Teknoloji Soğutma Sistemi ile Ağrısız,Acısız ve Konforlu bir işlemdir.
  • Hiç bir kıl folikülünü görmeden geçmez.
  • Dört mevsim uygulanabilen sistemidir.
  • 40 C'ye varan soğutma teknolojisi ile acı hissi yaratmaz.
  • Kıl tipine göre 6 ile 8 seans arası uygulama ile sonuçlar elde edilir.

Fiyat Al

Hizmetlerimiz Hakkında Fiyat Bilgisi İçin Hemen Formu Doldurunuz Uzman Arkadaşlarımız Size En kısa Sürede Dönüş Sağlayacaktır.

!

!

Fiyat Bilgi Formu

!
!
Çıkış
Lütfen Hizmet SEçiniz
İlgilendiğiniz Hizmeti seçerek ücretsiz muayene formunuz doldurup merkezimizde uzmanlar tarafından ücretsiz muayene olabilirsiniz.
Ücretsiz Muayene ve Fiyat bilgisi almak istediğiniz hizmet hakkında form elimize ulaştıktan sonra en kısa sürede yetkili birim size geri dönüş sağlayacaktır...